16 Şubat 2019, 20:00 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

Bizim de söyleyeceklerimiz var!

Bizim de söyleyeceklerimiz var!

ABDURRAHMAN UZUN

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 13270kez okunmuştur

Evet, bittiyse 14 Şubatınız, hediyeler, çiçekler, böcekler adreslere teslim edildiyse bizim de aşkla ilgili söyleyecek bir kaç çift sözümüz var.


Gerçek bir aşk hikayesinden bahsedeceğim bugün. Aşkın içinde kaybolan, aşkın içinde eriyen, aşkın içindeki kahrı da sırtlanıp yokuşlardan sıçrayan büyük bir sevdadan.


"Minareler süngü, kubbeler miğfer

Camiler kışlamız, müminler asker

Bu ilahi ordu dinimi bekler

Allah-u Ekber, Allah-u Ekber"


...dedi, Pınarhisar'ı gösterdiler. Manşetler attılar ardından "Siyasi hayatı bitti" diye. 

Şarkılarımızı bitirmek istediler… Ama bilemediler, siyah beyaz filmlerde olurdu böyle şeyler. Çünkü bizimkisi bir aşk hikayesiydi.


Sevgiliye giden yollar uzundu, İstanbul gibi bir emaneti omuzlayıp hayalini kurduğu şehre kavuşturmaktı maksat. Köprüler aşıldı, kilometrelerce yollar yapıldı, ortalıktaki çöpler tek tek toplandı, kapı önleri süpürüldü, akmayan musluklara can suyu verildi, çünkü gönülden gönüle bir bağdı bu.


Sonra döndük dedik ki;


Hiç üzülme ağlama, sen gülümse daima. Bu şarkı burada bitmeyecek…


Kara çarşambaların ertesi geldi. Kasımpaşa sokaklarında su satan o çocuk, gün geldi bu ülkenin en büyük mali yükünü sırtlanıp gözyaşı içindeki insanların umudu oldu. Hüzünlü sonbahar kapılarından aydınlığa çıkan siyah beyaz bir filmdi bu... O çocuğun hayallerine inandık biz de, dik duruşuna, davasına, sevdasına tutulduk. Ama anlayamadılar, bizimkisi bir aşk hikayesiydi.


Sesler yükseliyordu. Karanlık sesler. Güllerin dikeni acıttı bazen, ama one minute çıkışıyla zulme baş kaldırarak adını tarihe yazdılar ve bugün hala kulaklarda yankılanıyor.


Benzeri olmayan uzun bir maratondu bu, yarıda bırakanlar oldu, pes edenler oldu, küsenler oldu, dün dost görünüp bugün sırtından vuranlar oldu, postallarını ve ruhlarını hain ellere satıp bu yolun önüne kesmek istediler.


BAŞARAMADILAR. Aşkıynan koşan bir adama inanan bu millet düştü sokaklara, aldı bayrakları eline, selalar her yerde, şehadet muştusu havada misk gibi, kelime-i tevhidler yükseldi en yüksek semalara, bombalar inletirken ortalığı kalpler daha da sağlam atıyordu, korkmadı, geri dönmedi, vazgeçmedi, pes etmedi. Biz de sırtımızı dönmedik o sevdalı yüreğe…


Çünkü göremediler, bizimkisi bir aşk hikayesiydi.


Ve aşk, iki beden arasında yaşanan değil, iki gönül arasında bağ kuranların büyük sevdasının adıydı AŞK...


Kalın sağlıcakla... Çamlıhemşin Haber internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Çamlıhemşin Haber Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

NALİYA OTEL ÇAMLIHEMŞİN

Çamlıhemşin Haber

sanalbasin.com üyesidir

Çamlıhemşin HABER- BOLGENIN EN GUNCEL HABER SITESI #rize #çamlıhemşinhaber #ayder,Çamlıhemşin Otelleri, Çamlıhemşin otel fiyatları,Çamlıhemşinhaber, Ayder, yayla ,haber,son dakika, Çamlıhemşin, koçdüzü, adalıgöl,camlihemsin, ayder , rize, karadeniz, yayla,dikkaya, topluca, zilkale, pokut, koçdüzü, yeşilyol

Adres : Çamlıhemşin / Rize cemilkus53@hotmail.com

Faks : cemilkus53@hotmail.com
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]