30 Ocak 2019, 21:36 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

Mesele Erdoğan Meselesi Değil

Mesele Erdoğan Meselesi Değil

Bisimit

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 131834kez okunmuştur

“Veçni boy, pakoy nam tolka sinitza” Rus’ların meşhur bir deyişidir. Anlamı “daima savaş, bize rahat sadece rüyada” Peygamberimiz (ASV)ise, bir hadisinde şöyle ifade ediyor “La rahate fid Dünya” Yani “Dünyada rahat yoktur”

Kulağa hoş gelmese de, hayatın gerçeği budur. Âdem’den beri gerçek, kesintisiz huzuru bulmuş ne bir millet, ne de bir fert var. Buna rağmen insanız, ölümlü dünyada ebediyeti, rahatsız dünyada rahatı ararız. Romantizmden bir parça sıyrılıp, kendimizi hayatın gerçeklerine hazırlarsak hata etmiş olmayız.

Bu rüzgârlar bahar meltemi değil, tsunami belirtisi. Dileyen şezlonglarında uzanmaya devam etsin.

Bugün dünya üzerindeki, özellikle Orta doğudaki kavgaları görüp, bunlardan rahatsız olanların, hatta bu süreçte mevcut hükümetin tutumunu eleştirenlerin atladıkları bir detay var; Komşuda yangın varsa, pencerenizi, perdenizi kapatarak o yangından kurtulamazsınız. Ateşe dalacak, onu kaynağında söndürecek erleriniz yoksa o ateş sizi bulur. Türkiye bunu yapıyor, ateşe dalıyor, şehit veriyor. Seksen milyonun selameti için risk alıyor.

Bugünkü kavganın özeti şudur; Cumhuriyetin 100. yılında, onu diri diri parçalayıp mezara gömmek isteyen güçlere Türk Milleti itiraz ediyor. Narkozun tesirinden kurtulan Milletimiz, kadavra masasından kalkmak istiyor. Ellerindeki kanlı baltalarıyla, vücudumuzdan iri lokmalar koparmak isteyen tek dişi kalmış canavarlar, hayretler içinde. Tehdit üstüne tehdit, mesaj üstüne mesaj gönderiyorlar.

Bu vahşilerle sözde barışın tek bir yolu vardır “tam teslimiyet” Toprağımızı, namusumuzu, geleceğimizi vicdansızların vicdanlarına teslim etmek. O vicdanı Saray Bosna’da, Libya’da, Irak’ta, Suriye’de gören Milletimiz, teslim olmaya “hayır” diyor. “Zillet içinde esarette yaşamaktansa, izzetle ölmeyi tercih ederiz” diyor. Terör Kargosuyla gönderilen her bir mesajı, elinin tersiyle itiyor, teslim olmuyor.

Mesele, ne Cumhur Başkanı Erdoğan meselesidir, ne de Ak parti meselesidir.

Mesele, bu topraklar üzerinde varlığımızı korumak ya da kaybetmek meselesidir. Batı, 100. yılında Türkiye’nin cenaze merasimi için düğmeye basmış bulunuyor.

Bu senaryoya tabi olmamız, biçilen rolü oynamamız isteniyor.

Erdoğan buna itiraz ediyor. Eğer bugün siyaset sahnesinde Erdoğan olmasaydı, onun yerinde, bir başka vatansever Lider bulunsaydı, kimsenin şüphesi olmasın, O da itiraz ederdi.

Bugün bize düşen vazife; Hükümetimizin, Devletimizin yanında saf tutmaktır. Bir biriyle harbeden dünyanın en vahşi kabileleri dahi, harici düşmanların hücumu vaktinde, kendi içlerindeki münakaşalara son verirler. Biz de bunu yapacağız. İç savaş çukuru kazılmış, bir mezar gibi ülkemizi bekliyor. Bu mezara girmeyeceğiz.

Çocuklarımızın, torunlarımızın, göreceli bir huzur bulmalarını istiyorsak, rahatımızdan, huzurumuzdan bir miktar fedakârlık edeceğiz. Bin yıldır verdiğimiz şehitler hürmetine bugün bu topraklar üzerindeyiz. Bugün biz şahadeti göze almazsak, yüz yıl sonraki evlatlarımızın istiklali tehlikeye girer.

Tarihten bir örnekle noktalamak istiyorum.1350 li yıllar, Orhan Gazi dönemi. O günün şartlarında bölgenin büyük oyuncuları başta Bizans’tır ve Osman Oğullarından kat be kat büyük Türk beyleridir. Bölgede tutunmak, büyümek, huzurlu bir hayat sürmek teorik olarak mümkün değildir. Orhan Gazi oğlu Süleyman Bey, Çanakkale boğazını geçmiş, Avrupa toprakları içinde tutunma çabalarına girmiştir. Bizans ile ittifaklar kurar. Sırplar ile savaşır. Fetihler yapar, kaleler zapt eder. Bazen zapt ettiği kaleleri anlaşarak Bizans’a verir. Gün gelir tekrar alır. Bölgenin en stratejik üssü Gelibolu kalesidir. Kale büyüktür ve iyi tahkim edilmiştir. Oysa Süleyman beyin, kaleyi düşürecek alet ve donanımı yoktur. 1354 senesinde, Martın ikinci gününde büyük bir deprem olur ve yıkılmaz denilen Gelibolu kalesinde büyük gedikler açılır. Süleyman Bey ve askerleri, ummadıkları bir sühuletle kaleyi fetheder.

Düşmanlarımızın güçlü ve çok fazla olmaları bizi caydırmamalı.

Mücadele etmekle mükellefiz. Allah, yeterince istekli olduğumuzu görür ve yardımını indirir. Gidecek başka vatanımız yok. Burada tutunmak, yaşamak, büyümek istiyorsak mücadele etmek zorundayız.

Mücadele etmeyen, değil büyümek, var olma hakkını dahi koruyamaz.

Korkma Türkiye..

Eninde sonunda galibiyet bizim olacaktır.

Hadi hayırlısı


 Çamlıhemşin Haber internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Çamlıhemşin Haber Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

NALİYA OTEL ÇAMLIHEMŞİN

AYDER VALLEY PALACE

HUZUR KONAK OTEL / ÇAMLIHEMŞİN

KOÇDÜZÜ YAYLASI / ÇAMLIHEMŞİN

Çamlıhemşin Haber

sanalbasin.com üyesidir

Çamlıhemşin HABER- BOLGENIN EN GUNCEL HABER SITESI #rize #çamlıhemşinhaber #ayder,Çamlıhemşin Otelleri, Çamlıhemşin otel fiyatları,Çamlıhemşinhaber, Ayder, yayla ,haber,son dakika, Çamlıhemşin, koçdüzü, adalıgöl,camlihemsin, ayder , rize, karadeniz, yayla,dikkaya, topluca, zilkale, pokut, koçdüzü, yeşilyol

Adres : Çamlıhemşin / Rize cemilkus53@hotmail.com

Faks : cemilkus53@hotmail.com
Bu site 0.023 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]