• 0

24 Şubat 2020, 18:00 - Anasayfa // GÜNCEL Haberi yazdır

Vali Çeber, Muhtar Toplantılarına Devam Ediyor

Vali Çeber, Muhtar Toplantılarına Devam Ediyor

Rize Valisi Kemal Çeber, bir grup köy ve mahalle muhtarı ile bir araya gelerek sorunlarını dinledi ve çözüm yolları konusunda görüş alışverişinde bulundu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Vali Çeber, Pazar Ocak Köyü Muhtarı Soner Ataışık, Bucak Köyü Muhtarı Hasan Arıcı, Akbucak Köyü Muhtarı Nazım Kadir Kocaman, Hamidiye Köyü Muhtarı, Metin Aytemiz, Zafer Mahallesi Muhtarı Muhammet Oral, Güzelyalı Mahallesi Muhtarı Osman Şirinbey, Çayeli Yeşiltepe Köyü Muhtarı İsmail Marangoz, Çamlıhemşin Ayder Kaplıca Köyü Muhtarı İbrahim Topal, Komilo Köyü Muhtarı Lütfü Sezgin ve Rize Merkez Elmalı Köyü Muhtarı Mehmet Sadi İşyar’ı makamında kabul ederek muhtarlarla sohbet etti ve taleplerini dinledi.

Toplantının son bölümünde bir değerlendirme yapan Vali Kemal Çeber, kamu hizmetlerinin vatandaşlara ulaşması noktasında, idarecilerin en büyük destekçilerinin muhtarlar olduğunu, bu yüzden muhtarları mesai arkadaşı olarak nitelendirdiğini belirtti.

vali-kemal-ceber,-muhtar-toplantilarina-devam-ediyor-(1).jpg

Vali Çeber, ayrıca Rize’nin eşsiz bir doğaya sahip olduğuna vurgu yaparak; “Sahip olduğumuz bu doğa bizim için hem büyük bir nimet, hem de en büyük zorluk. Sarp arazi yapısı yapacağımız hizmetler esnasında bizlere büyük güçlükler çıkarmakta ve maliyetlerimizi arttırmakta. Bu sebeple hazırlayacağımız projelerle sahip olduğumuz bu kıt arazileri en rantabl şekilde kullanmalı, ayrıca doğaya karşı maksimum hassasiyeti göstermeliyiz. Bu zenginlik bize atalarımızdan miras kaldı, bizde kirletmeden ve tahrip etmeden gelecek nesillere taşımalıyız. Çünkü bu doğa bizim en büyük zenginliğimiz ve büyük sermayemiz” şeklinde konuştu.

Gelen bir soru üzerine köylerdeki içme suyu depolarına da değinen Vali Çeber, “Sağlık bizim için en önemli kavram. Olmazsa olmazımız. Bunun için köylerimizdeki içme suyu depolarının sürekli olarak temiz tutulması ve düzenli bir şekilde klorlanması gerekmektedir. Bu anlamda İl Sağlık Müdürlüğümüz bir çalışma yürütmekte. Muhtarlarımızın da bu konuyu kendilerine görev kabul ederek İl Sağlık Müdürlüğümüzce yürütülen bu çalışmalara destekçi olmalı” dedi.

Rize Valiliği Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya; İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Dedebağı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Hüseyin Sarı, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hasan Bebek, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Şakir Kurk, İl İdare ve Denetim Müdürü Muhammet Kalyoncu ve diğer ilgili daire müdürleri de hazır bulundu.

vali-kemal-ceber,-muhtar-toplantilarina-devam-ediyor-(3).jpgvali-kemal-ceber,-muhtar-toplantilarina-devam-ediyor-(2).jpg
cemil kus.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Çamlıhemşin Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL Haberleri

Tümü

SEYİRTEPE OTEL / HİZMETİNİZDE

pG7haJ

NALİYA OTEL ÇAMLIHEMŞİN

AYDER VALLEY PALACE

HUZUR KONAK OTEL / ÇAMLIHEMŞİN

KOÇDÜZÜ YAYLASI / ÇAMLIHEMŞİN

Çamlıhemşin Haber

sanalbasin.com üyesidir

Çamlıhemşin HABER- BOLGENIN EN GUNCEL HABER SITESI #rize #çamlıhemşinhaber #ayder,Çamlıhemşin Otelleri, Çamlıhemşin otel fiyatları,Çamlıhemşinhaber, Ayder, yayla ,haber,son dakika, Çamlıhemşin, koçdüzü, adalıgöl,camlihemsin, ayder , rize, karadeniz, yayla,dikkaya, topluca, zilkale, pokut, koçdüzü, yeşilyol

Adres : Çamlıhemşin / Rize cemilkus53@hotmail.com

Faks : cemilkus53@hotmail.com
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]