• 0

24 Şubat 2020, 09:18 - Anasayfa // GÜNCEL Haberi yazdır

ÇAYKUR Mevsimlik İşçi Başvuruları Başladı

ÇAYKUR Mevsimlik İşçi Başvuruları Başladı

ÇAYKUR mevsimlik işçi alımlarının İŞKUR üzerinden başlaması üzerine başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar sabahın erken saatlerinden itibaren İŞKUR’un önünde uzun uzadıya kuyruklar oluşturdu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

ÇAYKUR’un Rize, Artvin, Trabzon ve Giresun’daki fabrikalarında istihdam etmek üzere alımını yapacağı toplam 830 kişilik engelli ve eski hükümlü ile tahmil-tahliye işçisi başvuruları İŞKUR tarafından alınmaya başlandı. Başvuruların bugün başlayacak olması nedeniyle vatandaşlar sabahın erken saatlerinden itibaren Rize İŞKUR’un önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Yetkililer acele edilmesini gerektirecek bir durum olmadığını ifade ederek Cuma gününe kadar alımların İŞKUR İl Müdürlükleri ile Ardeşen, Pazar, Çamlıhemşin, Hemşin ve İkizdere ilçe belediyelerindeki İŞKUR hizmet noktalarından ve İŞKUR’un internet sayfası http://www.iskur.gov.tr üzerinden de yapılabileceğini kaydetti.

caykur-mevsimlik-isci-basvurulari-basladi-(8).jpg

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR) üretime yeni açılacak Fındıklı Çay Fabrikası ile Rize, Artvin, Trabzon ve Giresun’daki fabrikalarında istihdam etmek üzere engelli ve eski hükümlü ile tahmil-tahliye işçisi alımı yapacak.

Rize için 565’i tahmil tahliye işçisi, 35 engelli ve 17 eski hükümlü olmak üzere 617 kişi ile Trabzon için 120’si tahmil tahliye işçisi, 9 engelli ve 3’ü eski hükümlü olmak üzere 132 kişi, Artvin için 75’i tahmil tahliye işçisi, 3’ü engelli ve 2’si eski hükümlü olmak üzere 80 kişi ve Giresun için 1 eski hükümlü olmak üzere toplam 830 kişinin alınacağı iş başvuruları bugün İŞKUR tarafından alınmaya başlandı. Başvurular 28 Şubat Cuma günü sona erecek. İŞKUR’a ait http://www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden de başvuru alınıyor.

SGK’lı işçilerin de mevsimlik işçi alımına müracaat etme hakları bulunurken tahmil tahliye işçisi kadrosuna 18-50 yaş arasında en az ilkokul mezunu erkekler başvuruda bulunabilecek. Bu kadroya kadın işçilerin başvurusu alınmayacak. Engelli ve eski hükümlü kadrolarına ise engelli kadın ve eski hükümlü olan kadınlar da başvuruda bulunabilecek.

Bugün başlayan başvurular, 28 Şubat Cuma günü İŞKUR müracaat yerlerinde mesai bitiminde, kuruma ait http://www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden ise aynı günün akşamı saat 23.59 itibariyle tamamlanacak.

caykur-mevsimlik-isci-basvurulari-basladi-(14)-001.jpg

Başvurularda ikamet şartı aranacağından ikametgahı Rize, Artvin, Trabzon ve Giresun’da bulunmayanlar başvuruda bulunamayacak. Bu 4 ildeki başvuruda bulunacaklar ise yalnızca ikametgahının bulunduğu ildeki sadece 1 fabrikaya başvuruda bulunabilecek. İl sınırları dışındaki fabrikaya başvuruda bulunamayacak.

Noter kuraları ise Rize ve Giresun için 17 Mart 2020 Salı günü saat 10.00’da Rize Kalkandere Polis Meslek Yüksekokulu Salonunda, Trabzon için 18 Mart 2020 Çarşamba günü saat 13.00’da Of Kapalı Spor Salonunda, Artvin için 19 Mart 2020 Perşembe günü saat 13.00’da Hopa Spor Salonunda çekilecek.

İşe girmeye hak kazanacak adaylar 2020 yaş çay sezonunun başlamasıyla birlikte mevsimlik işçi olarak 6 ay istihdam edilecek.

caykur-mevsimlik-isci-basvurulari-basladi-(15).jpg

İŞKUR’UN İNTERNET SAYFASI ÜZERİNDEN BAŞVURU YAPMA SIRALAMASI ( www.iskur.gov.tr )

caykur-mevsimlik-isci-internet-basvuru-talep-numaralari-001-001.jpgcaykur-mevsimlik-isci-basvurulari-basladi-(13).jpgcaykur-mevsimlik-isci-basvurulari-basladi-(2).jpgcaykur-mevsimlik-isci-basvurulari-basladi-(3).jpgcaykur-mevsimlik-isci-basvurulari-basladi-(11).jpgcaykur-mevsimlik-isci-basvurulari-basladi-(4).jpgcaykur-mevsimlik-isci-basvurulari-basladi-(5).jpgcaykur-mevsimlik-isci-basvurulari-basladi-(6).jpgcaykur-mevsimlik-isci-basvurulari-basladi-(7).jpgcaykur-mevsimlik-isci-basvurulari-basladi-(9).jpgcaykur-mevsimlik-isci-basvurulari-basladi-(10).jpgcaykur-mevsimlik-isci-basvurulari-basladi-(12).jpg
cemil kus.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Çamlıhemşin Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL Haberleri

Tümü

SEYİRTEPE OTEL / HİZMETİNİZDE

pG7haJ

NALİYA OTEL ÇAMLIHEMŞİN

AYDER VALLEY PALACE

HUZUR KONAK OTEL / ÇAMLIHEMŞİN

KOÇDÜZÜ YAYLASI / ÇAMLIHEMŞİN

Çamlıhemşin Haber

sanalbasin.com üyesidir

Çamlıhemşin HABER- BOLGENIN EN GUNCEL HABER SITESI #rize #çamlıhemşinhaber #ayder,Çamlıhemşin Otelleri, Çamlıhemşin otel fiyatları,Çamlıhemşinhaber, Ayder, yayla ,haber,son dakika, Çamlıhemşin, koçdüzü, adalıgöl,camlihemsin, ayder , rize, karadeniz, yayla,dikkaya, topluca, zilkale, pokut, koçdüzü, yeşilyol

Adres : Çamlıhemşin / Rize cemilkus53@hotmail.com

Faks : cemilkus53@hotmail.com
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]