• 0

19 Ocak 2020, 10:51 - Anasayfa // GÜNCEL Haberi yazdır

MHP'den ÇAYKUR'a DİDİ Tepkisi!

MHP'den ÇAYKUR'a DİDİ Tepkisi!

Rize’nin Ardeşen ilçesinde yapılaması planlanan ÇAYKUR DİDİ soğuk çay fabrikasının bölgeden kaydırlmak istendiğini dile getiren Milliyetçi Hareket Partisi Ardeşen İlçe Başkanı Cemil Bayrak olaya tepki gösterdi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Daha önce Rize’nin Ardeşen ilçesinde yapılaması planlanan ÇAYKUR DİDİ soğuk çay fabrikasının bölgeden kaydırlmak istendiğini dile getiren Milliyetçi Hareket Partisi Ardeşen İlçe Başkanı Cemil Bayrak olaya tepki gösterdi.


Ardeşen’de yapılması beklenen DİDİ soğuk çay fabrikasının başka yere kaydırılmasının ön görüldüğü proje ile alakalı açıklama yapan MHP Ardeşen İlçe Başkanı Cemil Bayrak “ÇAYKUR DİDİ çay fabrikasının yatırımının başka bir şehire kaydırılması kabul edilemez. Biliyoruz ki 2 yıl önce Ardeşen’de 116 dönüm arazi bu proje için kamulaştırılarak ÇAYKUR DİDİ fabrikası yatırımının yapılması adımı atılmıştı. Bölge halkımıza da istihdam anlamında katkı sağlayacak DİDİ ÇAY Fabrikasının başka bir ile kaydırılması bölge halkında travma etkisi yaratmıştır. Vatandaşlar bu konun takipçisi olmamızı defalarca bizlere iletmiştir. Hali hazırda kamulaştırılmış 116 dönüm arazi var iken Ardeşen, Pazar, Fındıklı, Çamlıhemşin, Hemşin ilçeleri içim Ekonomik ve Sosyal alanda büyük pozitif etki yaratacak, bölge halkının hanesindeki refahı yükseltecek böyle bir projeyi başka tarafa kaydırarak ne amaçlanmaktadır ?” dedi.

 

MHP oalrak projenin takipçisi olacaklarını ve tüm siyasilerin üzerine düşeni yapacağına inandıklarını dile getiren Başkan Bayrak “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Memleketi Rize’de, Çayın Başkenti olan Bölgede böyle bir projenin burada düşünülmemesi ne anlama gelmektedir ? Milliyetçi Hareket Partisi Ardeşen ilçe teşkilatı olarak bu projenin bölgemizde yapılması için gece gündüz bu işin takipçisi olacağız. Samimiyetle ve inatla vatandaşlarımızın da desteği ile inşallah ÇAYKUR DİDİ Çay Fabrikası’nı Ardeşenimiz’e kazandırmak için mücadele edeceğiz. Temennimiz o ki yöremiz siyasetçileri de üstlerine düşen görevi yapacaktır” şeklinde konuştu.
çamlıhemşin.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Çamlıhemşin Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL Haberleri

Tümü
Ardeşen Çamlıhemşin Yolu Ulaşıma Açıldı Ardeşen Çamlıhemşin Yolu Ulaşıma Açıldı
Rize’nin Ardeşen ilçesinde meydana gelen heyelan nedeniyle kapanan turizm merkezi Ayder Yaylası'na da ulaşımın sağlandığı Ardeşen-Çamlıhemşin yolu

SEYİRTEPE OTEL/ Yakında ...

NALİYA OTEL ÇAMLIHEMŞİN

AYDER VALLEY PALACE

HUZUR KONAK OTEL / ÇAMLIHEMŞİN

KOÇDÜZÜ YAYLASI / ÇAMLIHEMŞİN

Çamlıhemşin Haber

sanalbasin.com üyesidir

Çamlıhemşin HABER- BOLGENIN EN GUNCEL HABER SITESI #rize #çamlıhemşinhaber #ayder,Çamlıhemşin Otelleri, Çamlıhemşin otel fiyatları,Çamlıhemşinhaber, Ayder, yayla ,haber,son dakika, Çamlıhemşin, koçdüzü, adalıgöl,camlihemsin, ayder , rize, karadeniz, yayla,dikkaya, topluca, zilkale, pokut, koçdüzü, yeşilyol

Adres : Çamlıhemşin / Rize cemilkus53@hotmail.com

Faks : cemilkus53@hotmail.com
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]