• 0

13 Eylül 2019, 19:01 - Anasayfa // GÜNCEL Haberi yazdır

ÇAYKUR'dan Muz Hasadı

ÇAYKUR'dan Muz Hasadı

ÇAYKUR, çay, kivi ve stevia hasadından sonra şimdi de tropikal bir meyve olarak bilinen muz hasadına başladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

ÇAYKUR, Atatürk Çay ve Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü Bahçesinde deneme maksadı ile geçen sene dikilen muz ağaçlarından ilk hasadı gerçekleştirdi.  

Deneme maksadıyla geçen yıl ÇAYKUR tarafından dikilen ve ülkemizde Mersin ve Antalya gibi sıcak iklime sahip bölgelerde yetiştiği bilinen muz ağaçları 2. yılında meyve verdi.

Rize Valisi Kemal Çeber, Belediye Başkanı Rahmi Metin ve Çaykur Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim, Atatürk Çay ve Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü Bahçesinde yetiştirilen ve derim olgunluğuna gelen muzları hasat ettiler.

Hasat edilen derim olgunluğundaki muzlar hasattan sonra uygun koşullarda ortalama 25-30 gün arasında sarı rengini alıyor.

caykur’dan-muz-hasadi-(1).jpgcaykur’dan-muz-hasadi-(2).jpgcaykur’dan-muz-hasadi-(3).jpgcaykur’dan-muz-hasadi-(4).jpgcaykur’dan-muz-hasadi-(5).jpgcaykur’dan-muz-hasadi-(6).jpgcaykur’dan-muz-hasadi-(7).jpgcaykur’dan-muz-hasadi-(8).jpgcaykur’dan-muz-hasadi-(9).jpgcaykur’dan-muz-hasadi-(10).jpgcaykur’dan-muz-hasadi-(11).jpg
çamlıhemşin.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Çamlıhemşin Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL Haberleri

Tümü

NALİYA OTEL ÇAMLIHEMŞİN

AYDER VALLEY PALACE

HUZUR KONAK OTEL / ÇAMLIHEMŞİN

KOÇDÜZÜ YAYLASI / ÇAMLIHEMŞİN

Çamlıhemşin Haber

sanalbasin.com üyesidir

Çamlıhemşin HABER- BOLGENIN EN GUNCEL HABER SITESI #rize #çamlıhemşinhaber #ayder,Çamlıhemşin Otelleri, Çamlıhemşin otel fiyatları,Çamlıhemşinhaber, Ayder, yayla ,haber,son dakika, Çamlıhemşin, koçdüzü, adalıgöl,camlihemsin, ayder , rize, karadeniz, yayla,dikkaya, topluca, zilkale, pokut, koçdüzü, yeşilyol

Adres : Çamlıhemşin / Rize cemilkus53@hotmail.com

Faks : cemilkus53@hotmail.com
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]