• 0

11 Eylül 2019, 11:49 - Anasayfa // GÜNCEL Haberi yazdır

Avcı Çay İçin Konuştu

Avcı Çay İçin Konuştu

Rize Milletvekili Muhammed Avcı kuru çaya yapılan yüzde 30 zamdan sonra özel sektörün mazeretinin kalmadığını belirterek, “Bu süreci istismar eden özel sektör firmaları varsa gözümüz kulağımız onların üzerindendir. Bizzat takip ediyorum” dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Muhammed Avcı katıldığı TV Programında ÇAYKUR ve çayla ilgili açıklamalarda bulundu.

“ŞOV YAPMA MAKAMINDA DEĞİLİM"
Milletvekili Avcı, “Rize milletvekilleri meclis kürsüsüne çıkıp çayla ilgili bir şey demiyor” cümlelerini duyduklarını ifade ederek, “Biz meclis kürsüsüne çıkıp şov yapacak durumda değiliz. Meclis kürsüsünden 2 dakika konuşma yapmak dünyanın en kolay işidir. Denizli’nin bir milletvekili çıkacak, çayın ç’sinden anlamayan bir vatandaş gelecek meclis kürsüsünde eline tutuşturulan metni okuyacak. Sonrada muhalefet parti milletvekilleri çayı savunmuş olacak ben savunamamış olacağım. Peki, bizim arka planda yapmış olduklarımız. Bunlar ne olacak?” diye sordu.


 
“ÇAYKUR’UN 3'ÜNCÜ SÜRGÜNDE 400 KİLO KOTA AÇIKLADIĞI NEREDE GÖRÜLDÜ"
Milletvekili Avcı kuru çaya zammı eleştiren CHP genel başkanının ‘Çayın sorunu var’ demesinin çaydan bihaber olduğunu gösterdiğini belirterek, “Kuru çaya yapılan zammı en çok eleştiren kim?  CHP genel başkanı. Ama diğer taraftan çıkmış çayın sorunu var diyor. Haberi var mı bundan? Ben iktidar partisinin bir milletvekili olarak şov yapma makamında değilim. İş üretme makamındayım ve bu şu süreçte yaptıklarımız da ortadadır. Yaş çayın 3 liranın üstüne çıkması başta Sayın Cumhurbaşkanımızın iradesiyle oldu. Daha sonra milletvekilleri ve teşkilatımın bizzat süreci yönetmemizle gerçekleşti. 2-3 yıldır kuru çaya zam yapılmıyordu.  Biz bunu gittik konuştuk. Defalarca konuştuk hem de. ÇAYKUR’un 3 sürgünde 400 kilo kota açıkladığı nerde göründü. Seçim var deniliyordu hep. Seçim mi var şimdi. Biz vatandaşımızın mağdur olamaması için her şeyi yapıyoruz.” dedi


 
“GÖZÜMÜZ KULAĞIMIZ ONLARIN ÜZERİNDEDİR"
Çaya yapılan yüzde 30 zamdan sonra yaş çay alımında fiyat düşürmek isteyen özel sektöre seslenen Avcı, “Şimdi bu süreci istismar eden özel sektör firmaları varsa gözümüz kulağımız onların üzerindendir.” Diyerek, “Özel sektörün en büyük mazereti neydi? ‘Kuru çaya zam yapılması gerek bizim maliyetlerimiz çok yüksek. Biz iki liradan yüksek çay alamayız.’ diyorlardı. Şimdi bu süreci istismar eden özel sektör firmaları varsa gözümüz kulağımız onların üzerindendir. Bizzat takip ediyorum. Kuru çaya bu zam yapıldıktan sonra özel sektörün mazeret hakkı yoktur.  Bundan sonra yapacakları fiyat düşürmeleri süreci istismar etmektir.” dedi.
çamlıhemşin.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Çamlıhemşin Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL Haberleri

Tümü
Rize'de İki Kardeşin Acı Kaderi Rize'de İki Kardeşin Acı Kaderi
Rize'de, bir apartmanın 6. katındaki evlerinin penceresinden düşen 4 yaşındaki kız çocuğu, hayatını kaybetti. Ailenin, yaklaşık 3 yıl önce oğullar

NALİYA OTEL ÇAMLIHEMŞİN

AYDER VALLEY PALACE

HUZUR KONAK OTEL / ÇAMLIHEMŞİN

KOÇDÜZÜ YAYLASI / ÇAMLIHEMŞİN

Çamlıhemşin Haber

sanalbasin.com üyesidir

Çamlıhemşin HABER- BOLGENIN EN GUNCEL HABER SITESI #rize #çamlıhemşinhaber #ayder,Çamlıhemşin Otelleri, Çamlıhemşin otel fiyatları,Çamlıhemşinhaber, Ayder, yayla ,haber,son dakika, Çamlıhemşin, koçdüzü, adalıgöl,camlihemsin, ayder , rize, karadeniz, yayla,dikkaya, topluca, zilkale, pokut, koçdüzü, yeşilyol

Adres : Çamlıhemşin / Rize cemilkus53@hotmail.com

Faks : cemilkus53@hotmail.com
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]