• 0

08 Eylül 2019, 17:44 - Anasayfa // GÜNCEL Haberi yazdır

Ayder İçin Proje Çalışmaları Tamamlandı

Ayder İçin Proje Çalışmaları Tamamlandı

Ayder İçin Proje Çalışmaları Tamamlandı

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Kaynak : Günebakış

Ayder Yaylası’nda yer alan salıncakların kaldırılmasıyla, bölgede yaptırılacağı duyurulan otopark ve otel projesi tartışmaya sebep oldu. Ayder Yaylası’ndaki dönüşümün bir takım medya organları tarafından kasıtlı çarpıtıldığını beliren Çamlıhemşin Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu, günebakış’a açıklamalarda bulundu. Haşimoğlu, “Yapılacak otopark, kentsel tasarı programı kapsamında. İhalesi kısa bir süre sonra bugün yarın yapılacak. Otel diye bahsettikleri yerde şu an hamam gibi çalışan bir kaplıca tesisimiz var. Onun yerine termal otel yapılacak.” dedi.

SALINCAKLARIN KALDIRILMASIYLA İLK ADIM ATILDI

Rize’nin turistik cazibe noktalarından Çamlıhemşin ilçesindeki Ayder Yaylası son dönemde kırsal dönüşüm tartışmalarının odağında. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “O acayip şeyleri temizleyeceğiz” açıklamasının ardından yayladaki salıncaklar sökülürken, bölgede çevreci bir otopark ihalesi ve bir kaplıca oteli yapımına başlanacağını açıkladı.

ÇOK KATLI OTELLER YIKILACAK

Ayder Yaylası’ndaki dönüşümün bir takım medya organları tarafından kasıtlı çarpıtıldığını beliren Başkan Haşimoğlu, “Yapılacak otopark, kentsel tasarı programı kapsamında. İhalesi kısa bir süre sonra bugün yarın yapılacak. Otel diye bahsettikleri yerde şu an hamam gibi çalışan bir kaplıca tesisimiz var. Onun yerine termal otel yapılacak. Orada var olan apart evler var, onlar yıkılacak. O kaplıca yıkılacak ve yerine termal otel yapılacak. Çok katlı oteller zaten yıkılacak. Onlar standart hale getirilecek.” ifadelerine yer verdi.

PARASINI VERİP, DEVLET KORUMASINA ALIYORUZ

Bazı medya organlarının dönüşüm ile yaptığı haberleri hatırlatan Başkan Haşimoğlu, “Geçtiğimiz günlerde oradaki salıncaklar kaldırıldı. Ama öyle haberler yapıldı ki sanki salıncaklar kaldırılıp, yerine oteller yapılacak. Yürütülen bu algı doğru değil. Dönüşüm ile ilgili gerek kaplıca termal otel olsun gerek otopark olsun gerekse yol olsun projeleri bitti. İhale aşamasındalar. Mutlak koruma alanı olan alanlarında kamulaştırmasını yapıyoruz. Vatandaşın tapulu arazisi. Parasını verip, devletin koruması altına geçecek.” şeklinde konuştu. 


Filiz YILDIRIM
çamlıhemşin.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Çamlıhemşin Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL Haberleri

Tümü

NALİYA OTEL ÇAMLIHEMŞİN

AYDER VALLEY PALACE

HUZUR KONAK OTEL / ÇAMLIHEMŞİN

KOÇDÜZÜ YAYLASI / ÇAMLIHEMŞİN

Çamlıhemşin Haber

sanalbasin.com üyesidir

Çamlıhemşin HABER- BOLGENIN EN GUNCEL HABER SITESI #rize #çamlıhemşinhaber #ayder,Çamlıhemşin Otelleri, Çamlıhemşin otel fiyatları,Çamlıhemşinhaber, Ayder, yayla ,haber,son dakika, Çamlıhemşin, koçdüzü, adalıgöl,camlihemsin, ayder , rize, karadeniz, yayla,dikkaya, topluca, zilkale, pokut, koçdüzü, yeşilyol

Adres : Çamlıhemşin / Rize cemilkus53@hotmail.com

Faks : cemilkus53@hotmail.com
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]