• 0

05 Temmuz 2019, 17:41 - Anasayfa // GÜNCEL Haberi yazdır

Başkan Türüt Çamlıhemşin ve Pazar'da İncelemede

Başkan Türüt Çamlıhemşin ve Pazar'da İncelemede

Rize İl Genel Meclisi Başkanı İbrahim Türüt, Çamlıhemşin ve Pazar ilçelerinde Sosyal ve Turizm amaçlı yapılması düşünülen projelerin arazilerini inceledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Rize İl Genel Meclisi Başkanı İbrahim Türüt, Çamlıhemşin ve Pazar ilçelerinde Sosyal ve Turizm amaçlı yapılması düşünülen projelerin arazilerini inceledi.

Başkan Türüt, ilçe programları doğrultusunda Çamlıhemşin Kaymakamı Soner Divli, Pazar İl Genel Meclisi Üyesi Rasim Çorbacı ve İlçe Özel İdare Müdürü ile birlikte Çat Vadisi üzerindeki Mollaveyis Köyü sınırları içerisinde kalan ve Mesire alanı yapılması düşünülen yaklaşık 12 dönümlük araziyi gezerek, proje hakkında bilgi aldı.

Daha sonra Pazar ilçesi Soğuksu mahallesi Kız Kalesi karşısında Sosyal Tesis olarak yapılması planlanan yaklaşık 6 dönümlük araziyi inceleyen Başkan Türüt, daha önce konuyla ilgili hazırlanan proje hakkında AK Parti Pazar İlçe Başkanı Adem Yıldız ve Pazar İl Genel Meclisi Üyesi Rasim Çorbacıdan bilgi aldı.

İncelemelerin ardından bir değerlendirme yapan Meclis Başkanı İbrahim Türüt, her iki konunun da Rize turizmine katkı sağlayacağını ifade ederek “İl Genel Meclisi olarak ilimizin turizm geleceğine oldukça önem veriyoruz. Bu anlamda da gerek meclis gerekse komisyonlarımızca çalışmalar yürütüyoruz. Çat vadisi ilimiz Turizminin büyük bir yükünü çekiyor. Burada düşünülen mesire alanı projesi bölgeye çok büyük katkı sağlayacağı kanaatindeyim. Ama bununla ilgili geniş perspektifte bir fizibilite çalışması yapılması gerekiyor. O çalışmayı gördükten sonra önümüzü daha iyi görebiliriz. Pazar ilçemizdeki sosyal tesis projesi ise arazinin bulunduğu konum bakımından muazzam güzellikte bir yer. Zaten daha önce konuyla ilgili bir proje hazırlanmış. Mevcut projenin teknik anlamda incelemesini yaptırarak hayata geçirilmesi konusunda ilimizin siyasi dinamikleriyle değerlendirme yapacağız. İnşallah her iki projeyi de hayata geçirir ve ilimiz turizmine sunarız.” dedi.

İlçe programlarının ardından Pazar Tapu Müdürü Ekrem Kumuşoğlu, Pazar Eski İl Genel Meclisi Üyesi ve Pazar Belediye Meclisi Üyesi Leyla Veyisoğlı ile Pazar53 haber sitesi imtiyaz sahibi Hızır Tonyalı’yı ziyaret ederek, bir süre sohbet etti.


k1I6rY.jpg

k1I0Ex.jpg

k1I9g0.jpg

k1If8v.jpg

k1Ibbq.jpg

k1I7L6.jpg

çamlıhemşin.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Çamlıhemşin Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL Haberleri

Tümü

NALİYA OTEL ÇAMLIHEMŞİN

AYDER VALLEY PALACE

HUZUR KONAK OTEL / ÇAMLIHEMŞİN

KOÇDÜZÜ YAYLASI / ÇAMLIHEMŞİN

Çamlıhemşin Haber

sanalbasin.com üyesidir

Çamlıhemşin HABER- BOLGENIN EN GUNCEL HABER SITESI #rize #çamlıhemşinhaber #ayder,Çamlıhemşin Otelleri, Çamlıhemşin otel fiyatları,Çamlıhemşinhaber, Ayder, yayla ,haber,son dakika, Çamlıhemşin, koçdüzü, adalıgöl,camlihemsin, ayder , rize, karadeniz, yayla,dikkaya, topluca, zilkale, pokut, koçdüzü, yeşilyol

Adres : Çamlıhemşin / Rize cemilkus53@hotmail.com

Faks : cemilkus53@hotmail.com
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]