• 0

02 Temmuz 2019, 21:48 - Anasayfa // GÜNCEL Haberi yazdır

Kaçkar Yolu Şenliği 3 Temmuz'da Başlıyor

Kaçkar Yolu Şenliği 3 Temmuz'da Başlıyor

Rize İl Genel Meclisi Başkanlığı ve Turizm Bakanlığı destekleriyle Hemşin Belediyesi himayesinde bu yıl ikincisi düzenlenecek Kaçkar Yolu Şenliği 3 Temmuz 2019 Çarşamba günü başlıyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Pazar ilçesinden başlayıp Hemşin ve Çamlıhemşin ilçelerini kapsayan şenliğe, ilgili İlçe Kaymakamlıkları ve Belediyeleri de tam destek veriyor.

Proje yazarı ve Merkez İl Genel Meclisi Üyesi Emin Kanbur koordinatörlüğünde yapılacak şenliğe ulusal boyutta seçkin 150 aktivist davetli olarak katılacak. Şenliğin bu yılki hedefi, Hemşin ilçesinin bin yıllık kültürü ve doğal tarihi dokusunun tanıtımı yapılarak, dikkatleri Hemşin vadisine çekmek olacak.

Projenin destekçilerinden olan İl Genel Meclisi Başkanlığı adına Meclis Başkanı İbrahim Türüt, bir açıklama yaparak şenliğin Pazar, Hemşin ve Çamlıhemşin ilçelerinin kültürel zenginliğinin tanıtımına katkı sağlayacağını söyledi.

Başkan Türüt, Rize’nin doğal zenginliğinin yanında muhteşem bir tarihi dokuya ve kültürel zenginliğe sahip olduğunu ifade ederek “bu projeyle Pazar kız kulesi, Pazar dört gözlü köprü, Cıha kalesi, Hemşin merkez, Üsküt Dağı Transı, Zilkale, Kale'yi Bala'ya ve Kaçkarlara ulaşan tarihi rotada farklı etkinliklerle ulaşım sağlanarak muhteşem doğal güzelliklerin yanında binlerce yılın yol hikâyesi 5 günlük yürüyüşlerle yeniden yaşatılacak” dedi.

İl Genel Meclisi olarak, il genelinde turizmin geleceği ve çeşitlendirilmesi açısından turizmle ilgili birçok projede olduğu gibi Kaçkar Yolu şenliğine de büyük önem verdiklerini kaydeden Başkan Türüt “Ar-Ge ve Turizm komisyonlarımızın başkan ve üyeleri bu anlamda önemli mesai harcadılar. Verilen emekler sonucunda da bu güzel çalışma ortaya çıktı. Komisyon Başkan ve Üyelerimiz başta olmak üzere emeği geçen tüm paydaşlara teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
çamlıhemşin.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Çamlıhemşin Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL Haberleri

Tümü

NALİYA OTEL ÇAMLIHEMŞİN

AYDER VALLEY PALACE

HUZUR KONAK OTEL / ÇAMLIHEMŞİN

KOÇDÜZÜ YAYLASI / ÇAMLIHEMŞİN

Çamlıhemşin Haber

sanalbasin.com üyesidir

Çamlıhemşin HABER- BOLGENIN EN GUNCEL HABER SITESI #rize #çamlıhemşinhaber #ayder,Çamlıhemşin Otelleri, Çamlıhemşin otel fiyatları,Çamlıhemşinhaber, Ayder, yayla ,haber,son dakika, Çamlıhemşin, koçdüzü, adalıgöl,camlihemsin, ayder , rize, karadeniz, yayla,dikkaya, topluca, zilkale, pokut, koçdüzü, yeşilyol

Adres : Çamlıhemşin / Rize cemilkus53@hotmail.com

Faks : cemilkus53@hotmail.com
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]