• 0

28 Mayıs 2019, 11:44 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Aile Hekimleri Yatalak Hastalarını Ziyaret Edecek

Aile Hekimleri Yatalak Hastalarını Ziyaret Edecek

Rize İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, evde sağlık hizmeti alan yatalak hastaların kayıtlı olduğu aile hekimi tarafından ayda en az bir kez ziyaret edileceğini söyledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Rize İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, İl Sağlık Müdürlüğünce sunulmakta olan evde sağlık hizmetlerinden yararlanan yatağa bağımlı veya engelli hastalar ile herhangi bir sağlık kuruluşuna gidemeyecek durumda olup, yaşamlarını ev ortamında ve yakınlarının desteğiyle sürdürmekte olan tüm vatandaşlarımızın daha nitelik ve erişilebilir sağlık hizmetlerinden yararlanabilmeleri için aile hekimleri tarafından ziyaret edilmesi gerekmekte olduğunu belirterek bu hususun aile hekimlerinin temel görevlerinden biri olduğunu kaydetti.

Dr. Tepe, yaptığı açıklamada, “Aile hekimleri bu sayede nüfusuna kayıtlı yatağa veya eve bağımlı tüm hastaların sağlık sorunlarını, hatta sosyoekonomik sorunlarını yakinen ve düzenli olarak takip edecek ve o insan için gerektiğinde sorunlarının çözülebilmesi adına Sağlık Müdürlüğümüz aracılığıyla ilgili tüm kurumlara bilgi verilmesini sağlayarak, yardımcı olma adına adeta köprü görevi göreceklerdir. Böylece amacımız ilimiz genelinde devletin bir şekilde yardım ve şefkat elinin uzanmadığı hiçbir yatalak hastanın kalmamasını sağlamak. Bu süreçte kıymetli hasta yakınlarımızdan önemli ricamız mutlak suretle ayda en az bir kez de olsa kendi aile hekimlerini bizzat arayarak hastaları için evlerine davet etmeleridir. Aile hekimleri mümkün bir sürede bu davete icap etmek zorundadırlar.” dedi.

Tepe, “Yatalak hastalarını ayda en az bir kez dahi ziyaret etmeyen aile hekimlerini Müdürlüğümüz 0464 213 0357/ 2031-2151 iletişim numarasına bildirmelerini talep ediyoruz.” diye konuştu.
çamlıhemşin.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Çamlıhemşin Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

SEYİRTEPE OTEL / HİZMETİNİZDE

pG7haJ

NALİYA OTEL ÇAMLIHEMŞİN

AYDER VALLEY PALACE

HUZUR KONAK OTEL / ÇAMLIHEMŞİN

KOÇDÜZÜ YAYLASI / ÇAMLIHEMŞİN

Çamlıhemşin Haber

sanalbasin.com üyesidir

Çamlıhemşin HABER- BOLGENIN EN GUNCEL HABER SITESI #rize #çamlıhemşinhaber #ayder,Çamlıhemşin Otelleri, Çamlıhemşin otel fiyatları,Çamlıhemşinhaber, Ayder, yayla ,haber,son dakika, Çamlıhemşin, koçdüzü, adalıgöl,camlihemsin, ayder , rize, karadeniz, yayla,dikkaya, topluca, zilkale, pokut, koçdüzü, yeşilyol

Adres : Çamlıhemşin / Rize cemilkus53@hotmail.com

Faks : cemilkus53@hotmail.com
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]