• 0

14 Mayıs 2019, 21:08 - Anasayfa // GÜNCEL Haberi yazdır

Rize Valisi ekipleri topladı

Rize Valisi ekipleri topladı

Rize Valisi Kemal Çeber, kazalar ve doğal afetler sonucu meydana gelen olaylarda arama kurtarma faaliyetine katılan ekiplerle bir istişare toplantısı düzenledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Vali Kemal Çeber, doğal afetler ve çeşitli kazalar sonrası oluşan durumlara müdahale eden ve arama-kurtarma faaliyetine katılan 112 sağlık ekipleri, AFAD, AKUT, UMKE, JAK, emniyet, itfaiye, dağcılık kulüpleri, rafting kulüpleri, off-road kulüplerinin temsilcileri ile Rize Valiliği Ayder Toplantı Salonunda bir araya gelerek istişarede bulundu.
 
Vali Çeber, toplantının açılışında yaptığı değerlendirmede, bu toplantı ile arama kurtarma ekipleri arasında etkili iletişim ve koordinasyonu sağlamayı hedeflediklerini belirterek; “Gönül ister ki arama ve kurtarma anlamında sizlere hiç ihtiyaç duyulmasın. Ama Rize’nin coğrafi yapısı ve iklim şartları belli. Sahip olduğum bu şartlardan dolayı sizlerin varlığınız bizlere huzur ve güven veriyor”şeklinde konuştu. 

val2-025.jpg

Arama ve kurtarma ekiplerinin misyonlarının ne kadar önemli olduğunu, Fındıklı’daki Barış ve Yağız’ın kaybolma olayında bir kez daha gördüklerine vurgu yapan Vali Çeber, “Benim için en önemli afet yönetim şekli, afete meydan vermeden veya yaşanması muhtemel afetlerin sonrasında arama kurtarma faaliyetine ihtiyacı oluşturmayacak önlemlerin, önceden değerlendirilip alınmasıdır. Buna rağmen zaman zaman yine de istenmeyen olaylar meydana gelebiliyor. Bugüne kadar resmi veya sivil ya da gönüllü olarak sizlerin iyi bir çalışma ve tabiri caizse aile ortamı içinde olmanız bizlere her zaman güç katmıştır” dedi. 

val3-019.jpg

Bugüne kadar göstermiş oldukları özverili çalışma ve katkılardan dolayı arama kurtarma ekiplerine teşekkür eden Vali Çeber, böyle profesyonel ekiplerin Rize’de olmasının büyük bir şans olduğunu belirtti ve toplantının ikinci bölümüne geçildi. 

val1-026.jpg

Karşılıklı sohbet ortamında geçen toplantının ikinci bölümünde; Rize’deki resmi veya gönüllü ekiplerin, arama kurtarma faaliyetlerini gerçekleştirirken aralarındaki koordinasyonun ve iletişimin nasıl sağlanacağı, alanlarında profesyonel ekiplerin daha etkin ve daha verimli nasıl kullanılabilecekleri konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. 
çamlıhemşin.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Çamlıhemşin Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL Haberleri

Tümü

NALİYA OTEL ÇAMLIHEMŞİN

AYDER VALLEY PALACE

HUZUR KONAK OTEL / ÇAMLIHEMŞİN

KOÇDÜZÜ YAYLASI / ÇAMLIHEMŞİN

Çamlıhemşin Haber

sanalbasin.com üyesidir

Çamlıhemşin HABER- BOLGENIN EN GUNCEL HABER SITESI #rize #çamlıhemşinhaber #ayder,Çamlıhemşin Otelleri, Çamlıhemşin otel fiyatları,Çamlıhemşinhaber, Ayder, yayla ,haber,son dakika, Çamlıhemşin, koçdüzü, adalıgöl,camlihemsin, ayder , rize, karadeniz, yayla,dikkaya, topluca, zilkale, pokut, koçdüzü, yeşilyol

Adres : Çamlıhemşin / Rize cemilkus53@hotmail.com

Faks : cemilkus53@hotmail.com
Bu site 0.033 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]