• 0

13 Nisan 2019, 14:04 - Anasayfa // GÜNCEL Haberi yazdır

Balıkçılık Sektörüne Büyük Katkı Sağlayacak

Balıkçılık Sektörüne Büyük Katkı Sağlayacak

Rize Valisi Kemal Çeber, Rize Küçük Deniz Taşıtları İmalatı Sanayi Sitesi Projesini yerinde inceledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Vali Kemal Çeber, Rize ili balıkçı barınaklarında yer alan küçük ölçekli ahşap tekne imalat atölyelerinin bir araya getirilmesi ve kentte ahşap tekne ve yat imalatı alanında bir merkez oluşturulması amacıyla Merkez Balıkçılar Köyü Balıkçı Barınağı ile Söğütlü Balıkçı Barınağı arasındaki dolgu sahasına yapılacak tekne imalatı tersanesinde incelemelerde bulundu.

Vali Çeber incelemelerin ardından Bozukkale Balıkçı Barınağında yer alan deniz yüzeyi deniz kafeslerinde somon ve levrek yetiştiriciliği yapılacak alanda da inceleme yaparak bilgi aldı.

İncelemelerinin ardından Vali Çeber yaptığı açıklamada; ”Tersane Projesinin hayata geçirilmesi ile birlikte ilimizdeki ahşap tekne imalatı yapan küçük ölçekli atölyeler bir araya toplanarak daha büyük ölçekli ve modern imkanlarla ahşap tekne ve yat imalatı yapma imkanı oluşacaktır. Tekne yat imalatı ile ilgili olan yan sanayilerde bu imalat sitesinde yer alacaktır. İlimize istihdam ve proje kazandıracaktır. Bozukkale'de deniz yüzey alanında tesislerin açılması ile birlikte ise ilimiz balıkçılık sektörüne büyük katkılar sağlayacaktır” dedi.

vali-kemal-ceber-rize-kucuk-deniz-tasitlari-imalati-sanayi-sitesi-projesini-yerinde-inceledi-(1).jpgvali-kemal-ceber-rize-kucuk-deniz-tasitlari-imalati-sanayi-sitesi-projesini-yerinde-inceledi-(2).jpgvali-kemal-ceber-rize-kucuk-deniz-tasitlari-imalati-sanayi-sitesi-projesini-yerinde-inceledi-(3).jpgvali-kemal-ceber-rize-kucuk-deniz-tasitlari-imalati-sanayi-sitesi-projesini-yerinde-inceledi-(4).jpgvali-kemal-ceber-rize-kucuk-deniz-tasitlari-imalati-sanayi-sitesi-projesini-yerinde-inceledi-(5).jpg
çamlıhemşin.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Çamlıhemşin Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL Haberleri

Tümü

NALİYA OTEL ÇAMLIHEMŞİN

AYDER VALLEY PALACE

Çamlıhemşin Haber

sanalbasin.com üyesidir

Çamlıhemşin HABER- BOLGENIN EN GUNCEL HABER SITESI #rize #çamlıhemşinhaber #ayder,Çamlıhemşin Otelleri, Çamlıhemşin otel fiyatları,Çamlıhemşinhaber, Ayder, yayla ,haber,son dakika, Çamlıhemşin, koçdüzü, adalıgöl,camlihemsin, ayder , rize, karadeniz, yayla,dikkaya, topluca, zilkale, pokut, koçdüzü, yeşilyol

Adres : Çamlıhemşin / Rize cemilkus53@hotmail.com

Faks : cemilkus53@hotmail.com
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]