• 0

05 Nisan 2019, 18:47 - Anasayfa // EKONOMİ Haberi yazdır

ÇAYKUR'dan Gurbetçilere Önemli Uyarı

ÇAYKUR'dan Gurbetçilere Önemli Uyarı

ÇAYKUR Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim, gurbetçi olarak adlandırılan yaş çay üreticilerin bölgede yaşayan yaş çay üreticileriyle eşit şartlarda çay satımı gerçekleştireceklerini söyledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

ÇAYKUR Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim, yaş çay üretiminin yapıldığı Rize, Artvin, Trabzon ve Giresun illerinden olmasına rağmen yaş çay üretiminin gerçekleştiği dönemler dışında 4 il dışında yaşadıklarından gurbetçi olarak adlandırılan yaş çay üreticilerinin bu sezondan itibaren bölgede yaşayan yaş çay üreticileriyle eşit şartlarda çay satımı yapabilecekleri kaydetti. Genel Müdür Vekili Alim, gurbetçi olarak adlandırılan bu üreticilerin çay sezonu kampanyasının açıldığı ilk hafta çay üreticisi çaya başlamadan çaylarını toplaması halinde çaylarını alacaklarını bunun dışındaki süreçte gurbetçilerin de diğer üreticilerle eşit şartlarda çaylarını satabileceklerini belirtti.

Kaliteye önem verdiklerinden ve üreticinin yabancı işçi çalıştırmak istememesi talebi doğrultusunda randevulu sistemde değişikliğe gittiklerini belirten Alim, 15 Nisan'da bütün fabrikaların yaş çay alımına hazır olacağını kaydederek, “Çay bahçesi 5 dekardan az olan üreticilerimiz haftada en az 3 gün, 5 ile 10 dekar arası olan üreticilerimiz en az 4 gün, 10 dekardan fazla çay bahçesi olan üreticilerimiz ise haftada 6 gün çay satabilecek. Gurbetçi üreticilerimiz kampanya açtığında ilk hafta gelir çayını toplarsa çaylarını alacağız. Yani ilk hafta kimse çaya başlamadan, yoğunluk oluşmadan gurbetçiler gelir çayını toplarsa çaylarını alacağız. Aksi durumda gurbetçi durumu yok. Herkes çayını kendisine verilen süre içerisinde taze olarak toplayabilecek." dedi.
çamlıhemşin.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Çamlıhemşin Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer EKONOMİ Haberleri

Tümü
Albayrak: Haziranda yıllık cari fazla vereceğiz Albayrak: Haziranda yıllık cari fazla vereceğiz
Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, "İnşallah haziranda, AK Parti iktidarları döneminde ilk defa yıllık cari fazla vereceğiz ve yeni bir dönem başlayaca

NALİYA OTEL ÇAMLIHEMŞİN

AYDER VALLEY PALACE

Çamlıhemşin Haber

sanalbasin.com üyesidir

Çamlıhemşin HABER- BOLGENIN EN GUNCEL HABER SITESI #rize #çamlıhemşinhaber #ayder,Çamlıhemşin Otelleri, Çamlıhemşin otel fiyatları,Çamlıhemşinhaber, Ayder, yayla ,haber,son dakika, Çamlıhemşin, koçdüzü, adalıgöl,camlihemsin, ayder , rize, karadeniz, yayla,dikkaya, topluca, zilkale, pokut, koçdüzü, yeşilyol

Adres : Çamlıhemşin / Rize cemilkus53@hotmail.com

Faks : cemilkus53@hotmail.com
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]