• 0

16 Mart 2019, 12:19 - Anasayfa // MEDYADAN Haberi yazdır

Şevki Yılmazdan Erdoğan'a EYT mektubu!

Şevki Yılmazdan Erdoğan'a EYT mektubu!

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma Derneği Kocaeli Temsilcisi Naim Avcı’nın geçtiğimiz hafta görüştüğü Şevki Yılmaz, EYT’yi tekrar canlı yayına taşıdı ve Erdoğan’a bu konuda mektup gönderdiğini aktardı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş


  

Şevki Yılmaz, canlı yayında, “Tayyip Bey’in yanındaki danışmanlar, kanunları hazırlarken vatandaşın isteklerine göre hazırlayacak. Bir sürü emeklilik için bekleyen insanımız var. Bunları sevindir yav. Biz gidersek bu paraları kim yiyecek? Bu hortumcular yiyecek. Kendi vatandaşın yesin alın teri olarak, ne olurdu. Ee Maliye Bakanı, ‘Ben popülizm yapmam.’ Yapacaksın, yapmazsan gidersin. Popülizm değil ki bu. Vatandaşın adalet istemesi kadar doğru, haklı bir talebi olamaz” ifadelerini sarf etmişti. Bu ifadeleri sonrası Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma Derneği Kocaeli Temsilcisi Naim Avcı, Şevki Yılmaz’dan randevu talep etmiş ve geçtiğimiz hafta kendisi ile görüşmüştü. Olumlu geçen görüşmede Şevki Yılmaz’ın EYT heyetine, genel başkanları Gönül Boran Özüpak ve heyetini, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile görüştürmek üzere çaba sarf edeceği yönünde söz verdiği öğrenilmişti. Şevki Yılmaz, görüşmenin ardından tekrar canlı yayında EYT konusunu masaya yatırdı. Yılmaz, Cumhurbaşkanı’na konuyla ilgili mektup gönderdiğini ifade etti. Yılmaz, EYT konusunda Erdoğan’ın yanlış bilgilendirildiğini söyledi. Yılmaz’ın EYT’nin hakkını savunurken 1999’da iktidar olmayan CHP’yi hedef alıp, topu CHP’ye attığı ve emeklilikte yaşa takılanlar ifadesini ‘Erken emeklilik’ olarak kullandığı görüldü.

10 KİŞİ DE OLSA DİNLEYECEK

Bülent Deniz'in sunumu Şevki Yılmaz'ın anlatımı ile 12 Mart günü Yeni Akit TV’de yayımlanan Milli Diriliş adlı programda Şevki Yılmaz’ın “Bil hassa bakan kardeşlerime yalvarıyorum ya sorunlu olan kitleler var, bu kitleleri çağırın, dert babası olun ya” sözleri üzerine söze giren Bülent Deniz, Kocaeli’de geçtiğimiz hafta gerçekleşen EYT görüşmesini hatırlattı. Bunun üzerine Şevki Yılmaz, şunları kaydetti: “Bir orada değil ki geçen Çorum’da karşıma çıktılar. Başka şehirdeydim geçen yine karşıma çıktılar. Ortada bir hak talebi var. Onları dinlemek parayla mı kardeşim ya, dinlesene gidip. Dinlemenin ne zararı var. Maliye Bakanı’na buradan sesleniyorum; çağır… Çalışma bakanı inşallah duyuyorsundur. Bu insanları muhatap alın, bu insanlar bizim insanımız. Yani Türkiye’nin vatandaşı bu. Aldatılmış olabilir, yanlış olabilir, Türkiye bütçesinin sıkıntıları olabilir. Belki onların dertlerini tam dinleyemedin. Ortak noktada buluşun. Bunlar bunu istiyor ya. Gezi Parkı eylemcilerini dinledi. Birçoğu da aldandığını anladılar. Bu kardeşlerimiz, yıkmıyor, yakmıyor. CHP’nin tuzağına düşürülmek isteniyor buradan söylüyorum. Sayıları kendilerine göre, kendilerince 5-6 milyon. Bırakın 5-6 milyon olmayı, 10 kişi de olsa hak, haktır. 10 kişiyi de dinleyecek. Peygamber S.A.V.’me münafıkların dalga geçmek için söylediği sıfatı neydi biliyor musunuz? Bir yazımızın da başlığı buydu. ‘Sahibülüzün olun’ dedi. Sahibülüzün, Sahibülüzün… Devlet başkanı da Sahibülüzün olacak. Bakanlar da biz de hepimiz… İl başkanları Sahibülüzün ol ya. Ne demek Sahibülüzün? ‘Kulak sahibi.’ Herkesi dinlermiş. Bundan rahatsız oluyor münafıklar. Onlarla otursun istiyorlar Peygamberimiz, onlarla vakit geçirsin istiyorlar. Onların hidayeti için bir ara oturdu. Mekke’nin en zenginleriyle, en ileri gelenleriyle. Menfaat için oturmadı. ‘Olur ki mesajımı alır Müslüman olur.”

ORTA YOLU BULMAK LAZIM

Daha sonra surelerle örnekleme yapan Şevki Yılmaz, tekrar EYT konusuna girerek “Madem Türkiye’de baka sorunu var yüzde yüz, o beka sorununu kim çözecek, sandık çözecek. Türkiye’nin geleceğine kast etmek isteyen müstevilerin, içimizdeki uşaklarının oyununu bozmak için seçmen velinimetimizdir. Onları tuzağa düşürücü oyunlardan kurtarmak için Sahibülüzün olacağız. Sadece konuşmayacağız. Muhtarlar geldi, onları da dinleyeceğiz. Türkiye’nin aynası onlar. Ticaret odasını dinleyeceğiz. Esnafları dinleyeceğiz. Kanun teklifini dayatmalı tuzaklara bırakmayacağız. Esnaflar hakkında kanun mu çıkıyor, o kanunun yararları, zararları, hukuk hakkında baroları dinleyeceğiz. İstişare eden aldanmaz bulunmuş S.A.V. Sahibülüzün olursan başarırsın. Dinlemenin ne zararı var ya. Ben kardeşlerimi dinledim, Cumhurbaşkanımıza anlatılanla tam farklı bir tablo. Vallahi… Cumhurbaşkanı’na demişler, 750 milyar dolar bütçeye yük gelir. Tabii bunu Cumhurbaşkanım kabul etmez. Tabloları önüme çıkardılar hiç de öyle değil. 1999’da bir kanun çıktı, bunu çıkaranlar şimdi onları istismar edenler. Yani CHP istismar etti, 1999’da Tayyip Bey mi iktidardaydı. AKP Parti mi, Milli Görüş mü iktidardaydı? Emekliye bugünkü zulmü yapan bugünkü muhalefet partileridir… Şimdi bunları düzeltmek lazım, orta yol bulmak lazım…” diyerek CHP’ye yüklendi. Ancak 1999’da CHP iktidarda değildi.

KUR’AN’A EL BASIYORUM

Şevki Yılmaz, Cumhurbaşkanı’na EYT’lilerin sorunları ile ilgili mektup gönderdiğini de belirterek “Allah razı olsun Cumhurbaşkanımıza geçen gün mektup gönderdim, inşallah onları okuyacak ve inşallah seçim öncesi de çağıracak. Vakit bulamazsa avukatları benim, söz veriyorum. Bu mücadelede seçimden sonra da o kardeşlerimizin isteklerini hem Cumhurbaşkanımıza ileteceğiz, görüştüreceğiz, hem de ilgili bakanlara ileteceğiz. Mecburuz. Onları o CHP’nin, o zulüm partisinin tuzağına düşürmekten kurtarmaya mecburuz. Çünkü bu iktidar düşerse ne olur biliyor musun? Böyle erken emeklilik değil, mevcut emekliler bile Vallahi, bak Kur’an’a el basıyorum bir sene sonra bu iktidar değişince CHP’nin iktidarında mevcut emekliler bile maaşını alamaz. Biz bu günleri bunların zulüm döneminde gördük” dedi.
çamlıhemşin.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Çamlıhemşin Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer MEDYADAN Haberleri

Tümü

NALİYA OTEL ÇAMLIHEMŞİN

AYDER VALLEY PALACE

HUZUR KONAK OTEL / ÇAMLIHEMŞİN

KOÇDÜZÜ YAYLASI / ÇAMLIHEMŞİN

Çamlıhemşin Haber

sanalbasin.com üyesidir

Çamlıhemşin HABER- BOLGENIN EN GUNCEL HABER SITESI #rize #çamlıhemşinhaber #ayder,Çamlıhemşin Otelleri, Çamlıhemşin otel fiyatları,Çamlıhemşinhaber, Ayder, yayla ,haber,son dakika, Çamlıhemşin, koçdüzü, adalıgöl,camlihemsin, ayder , rize, karadeniz, yayla,dikkaya, topluca, zilkale, pokut, koçdüzü, yeşilyol

Adres : Çamlıhemşin / Rize cemilkus53@hotmail.com

Faks : cemilkus53@hotmail.com
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]